ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

(letní prázdniny 7.8. - 18.8. 2002)

STŘEDA 7.8.
20:28 - Jsme ve Žďáru v Café baru. Ostatní jsou asi na mši. Dáváme si svařák.
21:53 - Sotva jsme vylezly z hospody, narazily jsme na kolemjdoucí z kostela. Ach jo. To nám to pěkně začíná.
23:45 - počítám že tak do dvou dnů nás tady budou znát úplně všichni. Když jsme se vydaly hledat jídlo, natrefily jsme na Becketa, jenž mne neopomněl upozornit na díry v mých riflích.
Pak jsem udělala další chybu, že jsem se šla zeptat na recepci na parkování mého vráčku a byl tam Juris a hned si mě zapsal na seznam vyvolených s heslem "ochotná jezdit" nebo tak něco. Nicméně naše hledání potravy bylo korunováno úspěchem, když jsme potkaly Báru, a ta nás poté, co jsme se prošly celou školou, obdarovala chlebem a salámem a miskou müsli.
Někdo tady nehorázně chrápe, ještě víc než Tom a Švantík dohromady. Nechala jsem v Borech deštník a jsem strašně zvědavá, jak se ráno vykopu z postele.
00:01 - Ten tvor neustále chrápe, a já tam asi za chvíli začnu něco házet.

ČTVRTEK 8.8.
6:35 - No to snad ne!
7:06 - Bára je mi sympatická už proto, že je 7:06 a ona jediná je ještě ve spacáku a fouká do bublifuku.
7:49 - To je den. Člověk jde na snídani a cestou potká celou svatou trojici.
11:27 - Nechodit s Janinkou. Strašně, a hlavně pořád chvátá. Jsme na louce u pódia, cesta sem trvá asi půl hoďky. Ach yo. Mám reflex. To je pozitivní :)
Ta zatracená cedulka mě začíná pěkně štvát
14:07 - Půlhodinový spánek nestačil. Jsem zvědavá jak dožiju konce dne.
15:10 - Kluci nemají co dělat, a tak se tu na maximílní vzdálenost 20 metrů baví přes vysílačky.
16:48 - Objevily jsme s Jitkou spojence ve věci B. - Lukáše a hnedka jsme si u příležitosti oslavy toho, koupily dark Davidoff.
18:28 - Padá na mě spleen. Potřebuju někam vypadnout a není kam.
21:02 - Návrat z kostela a sprcha. deprese stále trvá.
21:55 - Chtěla jsem se s Jtulínkem odebrat na schody před školu a zastavili nás na recepci Lukáš s Petrem že se jdou projít a někam dojít a taxme se vrátily pro penízky, vrátily jsme se na recepci a rázem nás bylo 9...
S Jitulínem jsme provedly comming out by Davidoff. Marek s Petrem jsou zlatíčka a pustili mi Báru od Kabátů
22:52 - Marek omylem pustil Vínárnu u Valdštejna :(
23:08 - Přišel Jindra a Bára. Žďárovka se ujala! :) Problém je v tom, že to musím nějak vysvětlit, což vůbec netuším jak, a ještě k tomu to nakreslit
23:30 - S nejmenovaným farářem jsme si dali cigárko a já dvakrát prohrála v piškvorkách. Jitka s Petrem se vrátili a potkali cestou Majku, která jim vyčinila že ještě nespí, když ostatní pořadatelé už dávno ano.
23:51 - Oprava: Vinárnu u Valdštejna nepustil Marek, ale u vedlejšího stolu sedící skupina VeKa
0:42 - Začínám pochybovat o smyslu toho, že jsem si v Borech prala a nehorázně dlouho sušila tričko a bolerko, co strašně smrděly kouřem.
První věc cpo jsem udělala po příchodu do třídy, bylo kopnutí do židle. Jinak nová hymna pořadatelů je "Pššššššt!"
0:58 - Sedíme s J. na lavičce na chodbě a dopisujeme canc. Ve třídě je strašné dusno a vedro a nejdou otevřít okna. Aspoň že tu máme ty broskve.

PÁTEK 9.8.
9:34 - Po probuzení o půl sedmé ani památky. Dneska jsem vylezla ve čtvrt na osm a to taktak.
11:27 - Znovu v Dormitáři. Dojeli jsme s Lukem Davidoffky, Jitka má už od rána ovázanou patu a v lékárně bílou vazelínu. Stavili jsme se na Zelené hoře a na poště a teď jdem schůzovat a pak hrá hurá hurá na oběd.
12:50 - Když je pátek, tak co jinýho na oběd než hnusný rybí prsty. Jdu si číst noviny a spát.
17:01 - Být místním, tak mám z pořadatelů takový dojem, že to je parta magorů, kteří se baví tím, že běhá po městě a neustále se baví přes vysílačky stylem: "haló, tady Steven, volám Berušku, Víťa zraněn asi bude operace, připravte příletovou plochu."
18:22 - Při večeři jsme založili anketu na téma rýže. Otázka zní: je to příloha k jídlu, je to bílé a pochází to z Číny, co to je? (možná odpověď - rýže, rýža, rejže, rejža). Doplňující otázka: jím koho co...? (možná odpověď: rýži, rýžu, rejži, rejžu).
Už čtvrt hodiny dlíme se Stevem za autobusovou zastávkou a bavíme se přes vysílačku s kýmsi o rejži a rýži, o tom co tu děláme a na téma anketa.
18:48 - Jdem v tom strašným kroji do kostela. Ach jo.
21:57 - Mše byla veselá, bo jsme tam naklusali v těch krásných oranžových tričkách a ještě k tomu jsme seděly v presbytáři. Volal kmotr že přijede.
Pořadatelé hromadně (počet 19) vyrazili do hospody. Je pátek večer a prší. Sedíme vzadu tam jak včera a koho jsme nepotkali...VeKu :). Markéta umí házet se 20-ti táckama. Máme stůl o velikosti menšího fotbalového hřiště, a tak nastává menší problém při každém připíjení.
22:27 - Situace není tak beznadějná jak zpočátku vypadala. Přišla za námi slečna ubytovatelka Marta a dala si s námi pivo a cigárko. Pan vrchní byl hrozně hodný a dotáhl vedle jubox a repráčky, a tak se vedle tančí. Chyba je, že sedím zabarikádovaná na druhé straně stolu.
 • zjistily jsme s Martou že jsme spolužačky ze školky
 • VeKa si přišla zatancovat
 • vychunávám si kanadské cígo Benson&Hedges 100's...mňam
  0:39 - tak už jsme dopařili. Když jsme se vrátili, tak byl menší incident s výtahem, kdy si Marek se Stevem zapomněli ve výtahu deštník, tak si půjčili čip na otvírání výtahu z přízemí (o čemž jsme nevěděli), a tak zrovna v době kdy jsme dojídali na chodbě před naší třídou řízky a popíjeli Janinu slivovici, se přiřítil Juris a začal to tam řešit stylem "vraťte ten čip". My se bránili že o ničem nevíme, Juris řval čím dál hlasitěji a Marek se Stevem se docela dobře bavili.
  Jsem zvědavá, jak ráno vstaneme.
 • SOBOTA 10.8.
  13:36 - Too dead to write
  17:06 - Bára nás dneska přinutila jít ze školy na nádraží, z tama do škol, z tama na pódium a z tama na oběd. Už dlouho mě tak nebolely nožičky. Vysílačka je dobrá věc. Od dvou do teď jsme zas probírali co kdy kde jak proč a s kým :).
  18:34 - Zábava v plném proudu. Hrajeme slovní fotbal přes vysílačky. Prý to poslouchají na centrální recepci.
  21:27 - Vysílačky jsou už nutná věc! :) Marta nemůže jít pařit. To je škoda.
  22:15 - Po obhlídnutí asi 4 gosp jsme skončili o5 v naší domovské. Na náměstí hromadně paří stavbaři včetně o. Havelky. Z Marka bude skvělej farář. Jdem na kulec.
  0:27 - Ve škole je stále nějak živo. U nás spí jen asi 4 holky. Přemýšlím ak to nemá nějakou souvislos s tím, že se zítra vstává asi o 2 hoďky později než je standart...:).
  Doufám že se vyhnu tomu růženci...
  Půl 2 - Taxme si s Lukem a Michalem pokecali přes vysílačky venku před školou. Kluci každý za jednou sochou, já na zídce.

  NEDĚLE 11.8.
  10:51 - Na snídani byl jogurt. Ach jo. Zato jsem se konečně asi po padesáti letech napila mlíka.
  V domění že se vyhnu růženci jsem vyrazila asi pět minut po pořadatelích a v rámci dobroty duše a své svatosti se začala modlit desátek. Ovšem nebylo mi dáno ho dokončit, bo mě dohnal jeden chalan z tisku a dali jsme se do řači, a tak nám cesta vesele uběhla. Na hoře jsem se vsele rozběhla k našim, a oni zrovna začínali 2. desátek. Ach jo.
  Kostel na Zelené hoře je dvoupatrový (tzn. třípodlažní), je tu strašně málo místa k sezení a dvě z nich obsazujeme já a J. B. má blbé poznámky a Becket slušivé kvádro s vestičkou. Na mši je tu s námi hrabě Kinský. Jsem zvědavá jestli k nám pak něco pronese. Měla byhc jít ke zpovědi. K přijímání choděj všichni kromě mě. Skoro.
  16:37 - Pořadatelé se vydali na Tor Vergatu zapařit, a nakonec skončili v gospě. S J. a Market jsme zůstaly ve spacácích a bavily se tím, že Jitka tvrdila Mirkovi do vysílačky že je Broňa a že je u pódia.
  Skončili jsme všichni v Tverně u zámku a o minutu nám ujel bus :(. Michal našel už druhej mobil a Víťa na něm hraje tetris a nechce ho nikomu půjčit.
  17:44 - Venku prší, jedeme busem. Bára shodila tonik, když se snažila chytit asi 30 tácků.Jitka si chce vydělat na mobil při sbírce při nějaké mši na Tor Vergátě. Paní vrchní má bordel v účtování.
  19:28 - Poprvé za 4 dny sedím v kostele v lavici. Se Stevem jsme objevili občanky Afghánistánu Banánistánu mezi stravovací skupinkou a zdravotníkama :) To je neskutečný, jak u pořadatelů funguje "oni jou tam, tak já taky".
  Market se začíná zaojovat do našich vysílačkových konferencí. Až bude mít vlastní, tak to teprv bude terno :) Začíná se mi chtít strašně spát. Doufám že mi to vydrží.
  21:33 - Zas sedíme v gospě. Venku nehorázně leje a tak Marta nařídila jejich očemu aby nás odvezl do hospody autem. Steve se nehlásí, ale snad dorazí. Čeká na centrále na modrý stan. Mají tu čokoládu za 17, - :)
  0:52 - Leje jak z konve. Dlouho, furt a moc. Jsem zvědavá, jaxe to bude řešit. Šla jsem se osprchovat, a jak jsem tam tak byla sama, vzpomněla jsem si na Hitchcockovo Psycho :). Jdu se uklidnit luštěním křížovky :) Docela lituju Martu Míšou, který mají od půlnoci službu. Na druhou stranu zas nebudou muset stát na křižovatkách v dešti a těch debilních tričkách.

  PONDĚLÍ 12.8.
  9:09 - Asi brzo chcípnu. Venku je divně, maminka je nejhodnější a pošle mi pláštěnku.
  9:49 - Zašantročila jsem klips od vysílačky. Ach jo.
  14:22 - Dopoledne v propagaci kreslit ceduli s trasama křížových cest, Hrůza. Aspoň jsem si tam pusitla Kabáty. nemám ráda propagaci. Jsou divní.
  Daly jsme si 3 cigára s Martou před centrálou. Konečně si koupila Lucky.
  Zaprasila jsem si krasatě. Rákosník s brejlama tam stále není. Přijela armáda.
  Furt sem nějací občané nosí buchty. Nenávidím buchty. Chce se mi strašně spinkat. Saša je ve věci B. naše další sympatizantka. Asi nějaký otřesný zážitek.
  14:54 - V sobotních lihovnách je velký článek "jak zacházet s psychopaty" (TO SE HODÍ) a je tam i test podle kterého poznáme kdo všechno tu je psychopat.
  Za chvíli vyrážíme značit cestu na Stalingrad. Broňa to vede. Se nemůžu dočkat. lenka mi sehnala pláštěnku. Hodná holka :)
  17:25 - Asi po 5-ti minutách začalo krápat. Po 10-ti začalo pršet. Po 15-ti začalo lejt. Pláštěnka zůsala pěkně v suchu v tašce. S J. jsme navěsily šipky od nádraží až k přechodu na Stalingrad kde nás dohnaly holky (kterým jsem předtím volala ať zůstanou na centrále že to zvládnem...). Taxme jim to tam předaly a vydaly se na centrálu a ještě nás cestou nahodil nějaký němec. A doma mi pro sichr počmáral Karkulka krásně červenou centrofixou krasatě. Mám strašnej hlad. Jdu se osprchovat.
  P.S.: je docela sranda když na člověka padá v průměru asi 10 litrů vody/10 sekund a zjistí, že šipka kterou právě přivázal na sloup je obráceně...
  19:20 - Je hnusně. Čekám na Martu a jdem do pizzerie. Časopis se jmenuje Solnička. Musím konstatovat, že to je pěkně debilní název.
  21:14 - Pizza byla celkem fayn, salát taky. V kostele se zas asi dvě hodiny předváděla polovina lidí. Ach yo. Sedím v gospě a asi půjdu domů.
  22:10 - Sotva jsme vylezly z podchodu, srazily jsme se se Stevem, Markem a Česnekem a zas sedíme ve Swingu.
  23:06 - Dneska je den na houby. Zítra přijedou lidi, v Čechách povodně jak blázen a kmotra poveze Bohunku do Brna do nemocnice.
  1:06 - Konečně ve spacáčku. Na to že je mše v 8 ráno, tak je ve škole docela veselo. Informatici lítaj po chodbách, v bufetu je živo a technici se rozhodli, že právě teď je ta správná doba na opravu fotobuněk v naší koupelně.

  ÚTERÝ 13.8.
  9:25 - Snídaně do půl 8 a mše v 8, to je vražedný. Furt prší. Už t tu začíná nějak podezřele oranžovět. Uvažuju o tom, že na tý křižovatce budu sedět v autě.
  11:38 - Leje. Leje, leje, leje, leje a leje. A taky leje. V plné polní (ponožky, kanady, kraťasy, bolerko, mokrá mikina, bunda, tričko orange, šátek, mobil, canc, jídlo, walkman) sedím na nádraží a povedu lidi. Už mám pláštěnku.
  12:32 - Úspěšně jsem trefila na 53, teď mě čaká 54 s Market.
  13:17 - Hurá, hurá, hurá. Sedíme s Market na centrále a pijeme horký čaj s rumem a máme s edobře. Za chvíli chvátáme s Lukem za Martou na AB.
  20:40 - Konečně jsem se najedla a sedím v relativním teple a suchu. Fara u zámeckého kostela. Sem nás vezl jindřich autem (celkem o život, přece jen je to kněz), zpátky jdem pěšky a ještě budem stát na křižovatkách :(
  Lidí se do kostela vlezlo hafo, ale občas se chovaj jak tupé stádo. Ještě že nám pomohly informace.
  Vojáci maj vytopenej tábor, tak se šli evakuovat. Vojtíšek je moc hodný a přivezl mi deštník (ten který jsem si nevím kde a nevím od koho půjčila už je naprosot nepoužitelný). 2x se mi podařilo že mě někdo odvezl autem na 53. Našich dorazilo asi 7 a teď hovada někde paří, zatímco já tu nehorázně mrznu.
  Mít durch mokrý boty má tu výhodu, že člověku tolik nevadí když projde kaluží.
  1:27 - Je mi smutno a depresno. Lidi jsou hodní, milí, hnusní, blbí, pražáci, ...pár inteligentů způsobilo dopravní kolizi. Že přešli tam kd ejsem nechtěla, no dobře, ale proč se zastavili uprostřed silnice, to fakt nechápu.

  STŘEDA 14.8.
  8:05 - Hurá, vstávání se posunulo na 6:37. Jsem v kulturáku s Jitkou, Karkulkou a Františkem. Je tu teplo a sucho.
  11:34 - Sedím s katkou a Hedou v Café baru. Už jsem si vyzvedla balíček :) Tričko, medvídci, lízátko, tatranka a pláštěnka.
  Dneska přestalo pršet.
  Mimochodem, ve vstupní hale kulturáku je obchod s hadrama a maj tu tanga za 25 korun :)
  Zrovna tu vystoupili slovenští skauti. Veselí kluci. Moje anglická konverzace je tak na úrovni druhé třídy. Jdu na oběd.
  15:31 - Ve spacáčku je fayn. Bohužel ne nadlouho. Jsem zvedavá kdy dorazí kmotr. Jdu spát.
  17:06 - Strašně mi smrděj ponožky a musím vstávat :(
  19:12 - AŤ PŘIVEZOU JÍDLO!
  Bolí mě v krku z 2 hodinového nonstop říkání "prosím posuňte se blíž ke mě a do jednostupu aby byl prostor pro průchozí"
  Kmotříček mi věnoval krabku L&M. Bolí mě nožičky a mám hlad. Moje oblíbená zábava je přebírání a vynášení odpadků. Nemůžu sehnat ten zatracenej Solnička!
  20:18 - Kmotr nás vzal autem. Hurá! Sedíme v modrým stanu a šli jsme si uplácat na pískoviště pár báboviček :) Asi jdem na plac. Večeře byla pěkně hnusná.
  23:07 - Hospoda. Orlíci + kmotr. Jitka n centru. Steve tam dojde. Kmotrovi a Ondrovi jsem domluvila nocleh na gymplu.
  23:29 - Heda nemá co dělat, tak skládá ze sirek králíka. Katka zas tvar křečové žíly jejich mámy. Z pražské ZOO uplavali lachtani a 1je prý pořád ještě ve Vltavě :)
  0:18 - Už 10 minut lítám po škole a úspěšně se míjím se Stevenem.
  0:57 - Zas hospoda. Swing. Sedíme u jednoho stolu s Martou, Lukem a třema Slovincema. Maerk sedí vedle sám a nechce jít za náma.
  1:15 - Skautíci jsou strašně hluční a nehorázně ožralí. A to měli jen 3 piva...

  ČTVRTEK 15.8.
  7:16 - Dopujeme se vitamínama. Jitka nemá hlas, ale ot jí nebrání v tom, aby mluvila. Porada6:45, budíček 6:55. Dnes se bude u stadionu. Ach jo.Dopoledne je posvícení, koně nepřijedou, budeme rozdávat 20 tisíc koláčků (nakonec jich bylo 25 tisíc a ještě jsme je večer dojídali, výjimečně místo buchet).
  Na snídani rybí pomazánka nebo müsli se skořicí :( Na 54 se krade a jednomu polskýmu knězi vykradli před gymplem auto. To nám to hezky pokračuje, tak hurá na platz!
  9:56 - Mše s Vlkem + asi 100 kněží. zatím neprší, a jsou tu asi tak 2 miliny lidí. S Lukem jsme to u brány zabalili a tak sedím u Paula na karimatce. Kde je zbytek netuším. Doufám že na mě vyjde nějaká lepší várka oběda než včera večeře. Kakadu dneska někde tady hraje Koho volíš.
  15:01 - Vést k přijímání kněze který se zastaví hnedka na začátku je skvělý. Oběd byl trošku míň hnusnej než včera. Potkala jsem se s orlíkama. Spali až do 12ti hovada.
  Konečně jsem si koupila ty brejličky. Venku rozdávaj strašně dobrej štrůdl a pořád tam někdo řve :( Jsem dead. Go sleep. P.S: Venku je nějak podezřele hezký počasí.
  19:47 - Hospoda U hada. zas mám penízky a Reflex. Přijela Katinka Hemzalová :)
  Spinkala jsem asi 2 hodiny a Jindra mě zavezl k pódiu, pro jistotu ale přejel odbočku ke stadionu rychlostí asi 150km/h a tak se musel vracet. Marta tu sedí s náma a chce jít na katechezi a nakonec asi zůstane tady, bo to tu v pohodě uslyší.
  20:45 - Tor Vergata na Vojtově karimatce. V podstatě tu není nic na práci. Akorát na konci lidi na křižovatkách. Zrovna mluví 2 sestry z Vranova. Říkají že žádný křesťan nemá být izolován, jinak to není normální. Už mám bundičku, cigárko, pohodičkáááá :)
  23:22 - Jsem si na Nyxu založila klubík Žďár. Akorát tam trošku nejde diakritika. Máme pořadatelské sejšn u nás a dělíme se na zítřek.
  0:20 - Hospoda El Gordo. Z Bowlingu nás vyrazili a Market 2 hodiny trvalo než se rozhodla kam půjdem. Zas si házej s táckama.
  1:10 - Přijeli to sem rozhánět policajti. Ale nevíme co.
  1:57 - Stevova a Markova oblíbená zábava když přijdem v noci z gospy, je ve výtahu držet nohu ve dveřích a pak se divit že nejede. Zkoušeli jsme kolem vojáků na recepci projít s řidičákem, a on po nás chtěl heslo dne. Zrada.
  Market strašně chrápe! Musela jsem použít špunty do uší od Švalbacha a ne že by to pomáhalo nějak extra. Kopání nepomáhá, štípání taky ne. Zkoušela jsem jí zacpat nos. Nevzbudila se a ještě k tomu, sotva jsem ho pustila, začala chrápat zas. JÁ CHCI SPÁT!
  Chtěla jsem spát tak, že bych Eunuchii držela prst na nose, ale začal chrápat někdo jinej. Tak jsem ho zas pustila a ona si to vynahradila a začala chrápat takovým způsobem, že to musí budit lidi v sousední třídě.
  Špunty jsem zavrhla. nepomáhá. Holky by mohly dávat koncert.
  Už asi 10 minut se zabývám tím, jak aplikovat špunty do uší tak, aby fungovaly. Myslím že jsou jen 2 možnosti: 1) zalít uši voskem, 2) zabít Eunuchii. Vše hraje pro tu druhou.

  PÁTEK 16.8.
  11:47 - NE! Nejsem v hospodě! Ráno jsem se probudila, a zjistila, že čas má na špunty v uších velmi pozitivní účinky. Povedlo se mi vstát předtím než přišli kluci. To je úspěch.
  S J. jsme se šly osprchovat s tím, že o půl 12 sraz u VeKy. Zas není skoro co dělat kromě bloumání. Steve je mrtvej.
  Vojta, Pow, Milan a Heda přišli pozdě z gospy, taxe museli napsat na nucený práce (úklid). Napsali tam ais o tři lidi víc a teď psali že po nich nikdo nic nechtěl :)
  16:40 - Ještě 50 minut a můžu jít na záchod! :) Přijel Štěpošek. Rychlobruslaři o5 nepřijeli. Začalo diecézko a brňáci maj hrozně trapný moderátory.
  18:40 - Luděk Strašák zas tvoří Moravu z lidí.
  23:44 - Když byla adorace, odvedle duněla diskotéka. Skvělý. Konečně máme po šichtě, odjel nám farář a taxme smutní. Nicméně jsme se rozloučili důstojně uličkou a pokřikem.
  1:23 - Památný den, jdu spát úplně nejdřív ze všech nocí tady. Steven se šel ještě někam podívat. Marek se šel projít směrem Velká Bíteš a prý se v první vesnici otočí a půjde zpátky.

  SOBOTA 17.8.
  8:56 - Služba na křižovatce. V podstatě jde o to, že tu budu ještě hodinu mačkat čudl aby byla zelená i pro lidi co jdou pěšky. Mám nehorázně vychlastanej a vyhulenej hlas, i když vůbec nechlastám a nehulím. Dneska jsme vstávali v 7:30, slovy "o půl sedmé". Je teploučko a padaj mi brejle.
  13:16 - Tor Vergáta. Po obědě. Po křižovatce sprcha a pak inet. Je to trošku smutné když je člověk na pevné lajně a nemá co dělat. Taky by mě zajímalo, co budou místní říkat na ty zničený sprchy.
  14:05 - Zašili jsme se s pořadatelama za kopec a přežrali se melounem.
  16:07 - Jak debil! Plac -> centrála (převlíct se do riflí bo pršelo) -> vzlézt ven (venku oskar, prší jak blázen) -> křižovatka (nic) -> plac (10 minut) -> centrála spát.
  20:56 - Mě se chce strašně spát. Nějaká paní tu lanaří na nějakou křesťanskou knihu řádovou sestřičku. Odpoledne jsem spala 2 hoďky a šla jsem rovnou na přijímání. Guláš se dal jíst. Mám za sebou dvě cigára a kafe smrťáka a umřu. Strašně by mě zajímalo čím to je, že ty záchody zevnitř nesmrdí, ale zvenku jo.
  Mám zacpanou levou nosní dírku a je to docela nepříjemné. Je tu nějaká slečna a pořád na mě mluví.
  22:02 - Ohňostroj by byl krásnej, kdyby mě kvůli němu neseřval nějakej chlap se psem. Vystáli jsme si se Štěpošem frontu na novokněžské poženání.
  1:25 - Sedíme v té hospodě s nepříjemným hospodským. Službu na přechodu jsem s pomocí Štěpánovou zvládla celkem v pohodě. Akorát hafo lidí vůbec nepochopilo, že na "dobrou noc děti" se odpovídá "dobrou noc strýčku Fido".
  Byly stížnosti že někdo dělá ve městě nepořádek, tak jsme vyrazili do ulic. Pořád se tu poflakujou nějací křesťané. Měli by už dávno spát
  Opustil nás Béďa. Česnek mě nutí kouřit. Strčil mi posledního vemblouda do pusy a zapálil. Přišli Jura s Jankem, a tak nás u stolu pro 5 sedí 9.
  1:55 - Česnek furt něco zapaluje (krabičku cigaret, popelník, Stevnovy ruce, kofolu, ...)
  2:45 - Já chci domů spát!
  3:15 - Dneska taky rekord. Jenže trošku z druhý strany. Janek s Jurou vlezli k nám do třídy zrovna když se Eunuchie převlíkala a asi 5 minut nám pantomimou naznačovali, že ty oranžový trička který teď měli na sobě strašně smrděj a pak si je zase odnesli. Market si vyčistila pleť kalvádosem s medem, vypočítala kdo s kým začal chodit a jde spát.

  NEDĚLE 18.8.
  7:36 - Všechno by bylo mnohem lepší kdybych mohla dýchat.
  12:47 - Sedím na křižovatce u pošty, jsem napapaná a furt dokola říkám "šťastnou cestu". Na dolní křižovatce jsou prá dva aktivci a Steven, který se jen opírá o sloup a říká "můžete jít". Stavila se tu Heda s klukama a šli na oběd a koupí nám cigára. To je pozitivní.
  Ani se mi moc nechce spát. Ten rozhlas na škole je fajn. To člověk sedí ve třídě a zároveň je na mši :)
  13:22 - Eunuchie a Mirek to už prý na dolní křižovatce zabalili, protože jsou líní a nechce se jim makat. Ti parchanti Orlíci se ještě nevrátili. Já chci cigáro!
  Teď zrovna když tu byl největší nával a já po lidech střílela stříkací pistolkou, tak kolem jeli policajti. Ach jo.
  14:01 - Přišel mladej a namistrovanej policajt a vyhodil mě. Ti tři parchanti mě pěkně štvou.
  Doma - Před domem Vyvozilových mi zas vytekla voda z chladiče. Ach jo.


  MICHAL: No vidíš, mrakodrapy.
  BÁRA: To byly dvojčata.
  MICHAL: No právě, pěkně starej film.

  MARTA: Sou na tom líp než my. Oni totiž nepracujou!

  HEDA:Hej, to je ukrutnej kolotoč, já sem se z toho jednou poblila.

  JANKA PÁČOVÁ: Báro jak můžeš teď něco psát. Budeš na tom ráno stejně hrozně jak my ostatní.

  JITKA: To je neuvěřitelně dlouhej vtip a ty se mu nezasměješ.
  JURA: Né, já to řeknu rychle.

  JURA:Nám uteklo prase.
  JANEK:Hej, prskáš, říkej raděj vepř.

  JANEK:Hej my máme prase, my máme normálně tři, ale teď máme jedno...sestra teda říká že máme dvě, tím myslí mě, ale ona je trapná.


  back