RUDÍKOV

(silvestr 29.12.2001 - 1.1. 2002)

SOBOTA 29.12.
13:08 - Na nádraží jsem se nás sešlo 7 a tak jsem koupila 11 lístků. Protože to Tom s Katkou a Hedou, i když přichvátali o dvě minuty pozdě, stihli, a taky se vynořila Jitka, která pro změnu počítala s odjezdem vlaku v 10:10 (správně je 10:00), byl nás plný počet a nikoho jsme, jako do Borů, nemuseli tajit.
13:24 - jsme skoro po obědě. Je tu strašná zima. Kluci tu mají dvě reprobedny asi tak 70x50x30cm a od jejich zapojení tu pořád něco řve (techno). Ve 2 se naráží Vojtova narozeninová bečka. Kraťovi nejde laptop, protože mu odešel disk. To znamená že neuvidíme těch stopadesát filmů které má na hadru a my na cd.
14:05 - Máme zamrzlý trubky na záchodech, jedno umyvadlo kape. Kluci to řeší tak, že tam lijou horkou vodu. Naražení bečky odloženo na neurčito.
14:52 - Měla jsem tu čest se potkat s paní "domácí" (semetrika na druhou). To bylo za trest. Naštěstí jsem ji zastavila nahoře na chodbě, ze které vedou jedny dveře vpravo a druhé vlevo. V těch v pokoji nalevo byla bečka, v pokoji vpravo, i přes hodinové intenzivní větrání, smrad od cigaret a plný popelník, všude duněla "hudba". Říkala, že se sem už půl hodiny dobývá, protože zástrčka na dveřích byla polozastrčená, ale že se jí to teda podařilo otevřít ty dveře a my to máme spravit když jsme to vyrazili. Pow šel zachraňovat bečku a nechal otevřené dveře do pokoje s popelníkem. Paní Čunková byla ovšem moc hodná a donesla nám sekeru na dřevo (tou jsem odsekala led ze schodů a pak se na dva dny ztratila) a řekla mi kde ho máme brát, což jsem ovšem zapomněla vyřídit klukům, takže jsme topili nalámanýma fošnama, dokud nepřišel místní farář a neptal se proč tu máme takovou zimu. To bylo ovšem až v pondělí.
16:17 - Miláčkové právě slavnostně za zvuků Bachovy Toccaty and Fugue in D Minor (London Symphony Orchestra) narazili bečku. Taky se nám s Hedou po menším boji a zdržování kvůli přípravě kamery povedlo prosadit a provést srolování koberce.
16:43 - Byly mi, stejně jako ostatním, odebrány hodinky (protože kdo paří, nehledí na čas). Taky jsme založili (časem prověřenou) kuřárnu na půdě. Na chvíli zazněla oblíbená "hardrocková" kapela Twnty4seven, což obzvlášť dámské osazenstvo uvedlo v nadšení. Strašně mě fascinuje, že se řeklo, že se kvůli úniku tepla nebude chodit velkýma dveřma ze sálu na chodbu a bude se to obcházet přes další tři místnosti, ale průměrně tak jednou za tři minuty tama někdo projde tím způsobem, že buď oddělá smeták který je blokuje, popřípadě ho z druhé strany vyrazí, vejde na druhou stranu a dveře zas zapříčí.
Heda rozlila 1. pivo.
Libour koštujíc Blančino bílé víno ke Kraťovi pronesl "tak jediný co ti k tomuto vínu můžu říct je, že to není ryzlink". Poté se obrátil na Vojtu a řekl mu, že až bude dospělej, bude poslouchat Ulrychy. Vojta na to že to je vývojová fáze mezi dechovkou a smrtí.
Asi 9 hodin - právě jsme si zatančili valčík na Na krásnom modrom Dunaji a bylo to strašně fayn (až na moje boty a málo místa pro 4 páry). Hartney tvrdil že neumí tancovat, což vůbec není pravda.
Situace spěje k lepšímu, znějí tu Nightwish.
Při Mašince jsem se rozhodla změnit obuv za něco co se netrhá při jakémkoliv prudším pohybu.
Libour využil nepozornosti osazenstva a pustil si Ulrychovi. Jedna píseň mu prošla…momentálně tu znějí Kabáti
Zhruba 11 - Tak jsem si s Kubou zalítla polku…jsme ráda že se udržím na nohou. Jitka se pozastavila nad problémem co to znamená být skoro panic, a jediný koho jsme naznaly schopna uspokojivé odpovědi je Vojta (zklamal). Prý to je jako když chlap "vojede ženskou a nemůže za to". Zatímco Jitka po něm chtěla vysvětlení termínu "vojet", opět se uchýlil k oblíbenému problému homosexuality :o)
01:17 - Peťánek nám připravil pozdní večeři. Cítím se jak v lágru. Zima a na jídlo krajíc chleba s kouskem másla a dvěma kolečkama salámu
01:30 - Stav nezměněn, stále vysedáváme nalepeni na kamnech. Libour už vypadá docela společensky unaveně a na krku má tmavě modrou šálu (aby mu netáhlo na krk). Hodonín spí a Vojta si prohlíží nehty. Mám vytáhnout manikůru?

NEDĚLE 30.12.
12:21 - To jsou kreténi! Ve tři ráno jsme se s pár lidma uložili do spacáčku a ti zmetci se rozhodli, že budou nehorázně pařit, tak si tam pro změnu pustili tuc tuc. Po čtvrt hodině to vypli a začali mlátit do bubnu a do kytary. Jitka nadnesla že zaplať Pánbu že nezačali zpívat, což neměla dělat. Když se nám konečně podařilo usnout, tak vtrhli k nám a začali řevem řešit kde kdo bude ležet.
S Jitkou jsme přemýšlely, zda je jednodušší při tom kraválu spát nebo se učit. Naše doměnka že budou tedy aspoň dlouho spát a my budeme mít šanci se něco naučit, byl politováníhodný omyl. Vojta v 8 ráno čile vyskočil ze spacáčku, první co udělal bylo, že se podíval kde je discman a druhá to, že do něj zavedl příval energie. Poté následovalo několik hodin otravování a snažení se neslyšet techno. Mezitím vstala Sestra a přidala se k Vojtíškovi. Asi tři minuty dokonce hráli Vodníci (pohádka) a momentálně zas jede ten hnusnej debilní stupidní trance.
12:40 - Právě přišel Bour, a ptal se jestli je pravda to, co slyšel že včera dělal (seděl Tomovi a klíně a pral se s ním a s okolními spoluseohřívajícími)
13:02 - VÍTĚZSTVÍ - Hrajou Ulrychovi! Protože nás bylo víc, usmlouvali jsme to na tři písně. Taky se mi podařilo ukořistit plát vánočky při bitce s Petrem a Vojtou. Máslo mi bohužel spadlo přímo na Vojtův chleba, který pak disponoval dvěma kousky, zatímco já ani jedním.
13:45 - Petr nadnesl návrh ubytovat se u sousedů a Jitka se zamyslela nad tím, že už jsme téměř dvanáct hodin v posteli a pořád nejsme vyspaní (čím to asi bylo…)
16:45 - Právě jsem se vzbudila a rozhodla se, že vstanu. Téměř všichni drahouškové jsou venku (je naděje že už se nevrátí?) a tak sedíme s Kraťou a Bourem v sále u kamen a děláme že se učíme (Libour nechápe vektory, já si nepamatuju depodentní slovesa).
18:19 - Je tu strašná zima. Šla jsem na záchod a objevila jsem tam bečku. Nehraje tu techno ale metal. Kluci rozvíjí myšlenku založit nějakou společnost aby ji pak mohli vytunelovat. S Jitkou zamýšlíme založit Klub spokojených žen. Katka má naruby svetr.
20:15 - Naše pohoda u kamen byla narušena tím, že se přiřítil Petr a prohlásil, že v koupelně je to total underground, což spočívalo v tom, že se stalo cosi s bojlerem a začala sama od sebe téct voda (horká) a nebylo tam na krok vidět a nikdo se k tomu nehlásil. Málem jsme si začali domlouvat kdy kdo se bude chodit saunit. Kraťa s Vojtou se vydali k paní Čunkové a domluvili se s Blankou na několika jednoduchých prozváněcích signálech: 1 prozvonění - jde sem, uklidit bečku, vytřít záchody, 2 prozvonění - jsme v zajetí, 3 prozvonění - jdeme na škopek. Když se za deset minut vrátili, řekli že se pí Čunková tvářila tak, že kdyby jí oznámili že nám shořela střecha, tak by jim řekla že to je jejich věc a ona že s tím nic neudělá.
V kuchyni je teplo.
20:43 - Guláš snězený, kosti vyplivané a drahoušci se rozhodli, že si dají ležák :o). Dotáhli z patra bečku a jali se ji rozmrazovat na kuchyňských kamnech. Docela ftipné bylo když Vojta nechal otevřenou pípu.
01:45 - Sestra se zlobila že jí nikdo nechce napsat že ji má rád, tak jsme jí ve spolupráci s Petrem napsali milostnou megasmsku: "Krásko, zrovna jsem si sedla do tepla ke kamnům. V hlavě se mi honily myšlenky o lásce. První co se mi vybavilo jsi byla Ty a Tvoje krásný hnědý oči který se na mě s láskou a upřeně dávají a chtějí jediné, a to, políbit mě a zůstat spolu jak nejdýl to jde. Protože tady nejsi, tak mi nezbývá než Ti napsat abych byla v těchto láskyplných okamžicích s Tebou. To teplo sálající z kamen mi připomíná Tvoje dotyky, snažím se přikládat co nejvíc aby to teplo přetrvalo, ale dřevo dochází a doufám, že mě brzo zahřeješ, jinak v této zimě a nepřátelském chladu zimou a žalem zahynu. (Text: Petr, Nápad a 1,20Kč: Bára).
Původně jsem ji chtěla poslat i Vaškovi, ale Sestra si stěžovala že tam jsou chyby, tak jsem to radši vzdala.
Vojta otevřel broskev a Jitka s Hodonínem vetlínské zelené. Zas tu hraje techno :o(
Tom s Petrem se hádají, jestli se dřív vytopí dvě místnosti se dvouma kamnama když jsou zvlášť, nebo když jsou mezi nima otevřený dveře.
Napsal mi drahoušek, že by mi strašně rád napsal něco milýho, ale že je totálně našrot a Applesky že byly úžasný…za moje prachy :o)
03:02 - Přinutila jsem Hodonín si zopakovat PIN
Myslím že nastal konec spářky
Krušné časy snad skončily. Off Spring online!
Paříme! Hlavně že je večírek!
03:46 - Hartney zrovna skládá píseň. Nejčastější slovo je kurvadrát a refrén je "kurvadrát došlo pivo dvanáctka starobrno". Musím uznat že zpívá opravdu procítěně a dělá krásně dramatické pauzy. Vojta se rozhodl navodit romantickou atmosfétu, tak zahlasl světla a rozsvítil na oknech, na topení a na bečce svíčky. Čekám kdy Petrovi prasknou struny. Ovšem verš "padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních (možná i na bobech, uděláme bobek)" uvedl ostatní posluchače právem v nadšení.

PONDĚLÍ 31.12.
12:10 - Tak jsem se o půl dvanácté probudila a radostně vyskočila s tím, že půjdu do obchodu. Šla se mnou Jitka, a chtěl jít i Kraťa, ale zdržely ho neodkladné záležitosti typu: horní koupelna je plná vody, ta vytekla na chodbu a dole prosakuje strop.
Před farou jsme potkali Milana s Paulem kteří právě přijeli a nevěděli kde bydlíme, a poklusem jsme se vydali k zavřenému obchodu. Cestou k druhé samoobsluze (Jitka nadnesla že třeba bude na silvestra ve dvanáct otevřená, i přesto že když jsme šli kolem z vlaku tak vypadala docela prázdně a opuštěně), se nám do cesty připletla hospoda, tak jsme se tam šly poptat na instalatéra. Tam nás odeslali ke komusi domů a tam nám řekli že se vrátí k obědu.
Když jsme se doplazily na faru, tak kluci odčerpávali vodu z koupelny a pobíhali po baráku a hledali hlavní uzávěr vody. Vojta s Milanem šli za pí Čunkovou a vrátili se s tím že nám vodu vypne na celé tři dny úplně.
13:15 - Stavil se tu místní farář a ukázel klukům ten hlavní uzávěr a pak šel do kuchyně a ptal se proč tam máme takovou zimu a proč si pořádně nezatopíme. Díky tomu vyšlo najevo že jsem jaxi zapomněla oznámit kde mají kluci brát dřevo (místo toho jsem jim řekla že ve stodole je něčí auto a jestli na něj šáhnou že je zabiju, přišlo mi to důležitější) a oni tak místo aby nosili uskladněná nařezaná polena, museli topit fošnami. Všichni místní (celkem asi 6 lidí se tu vystřídalo a nikdy nevěděl co s tím) jsou nasraní a já se cítím jak idiot.
13:46 - Opět nemáme jídlo
14:50 - S Jitkou a Kraťou jsme skočili do hospody a sehnali tři chleby. Pow se teď ode mě (bez možnosti návratu) půjčil mýdlo na umývání nádobí (jar došel včera - prý si máme říct paní Čunkové, toaleťáku je dost).
Ptala jsem se Paula kolik tady asi může být stupňů. Odhadl to na 10°C. Pak mi přinesl teploměr a řekl že si to mám změřit a kdyžtak za dýchat na únostnou teplotu. Vytáhla jsem to na 22°C. Kluci pořád nosí dřevo, a přesto jaký tu je vedro je tu zima. Sál a spací pokoj 10°C, kuchyň prý 18°C.
16:00 - Zrovna mi hrajou milovanou Barbara-Ann. Jinak v kuchyni je uklizeno, nádobí umyto mým srdíčkovým mýdlem a pak taky naším novým jarem - mým šedým adidasem (sprchový gel - dělá krásnou pěnu). Paul hraje v jídelně na kytaru a říkal že mu tam je vedro. Má na sobě zimní bundu.
Vojta prohrál v kartách a tak teď má přijít po čtyřech k Petrovi, mňoukat a říct že je malá černá kočička a že chce pohladit. Úspěšně to bojkotuje.
18:08 - Barunka se šla s velkou slávou (a s Katkou) osprchovat. Napřed si vyslechla instrukce jak pustit vodu a bojler a pak půl hodiny čekala v kuchyni, protože sprcha byla obsazená. Když dotyčný Pow vylezl, tak jí oznámil že neteče teplá voda. Katka se Sestrou to vzdaly a já přišla na to, že když se člověk osprchuje studenou vodou, že potom bez úhony přežije přesun do horního patra až ke kamnům, a to i v tričku s krátkým rukávem.
19:38 - S holkama jsme se aktivně daly do dělání chlebíčků…už nemám takový hlad. Pak jsme šli hromadně na cígo na půdu, odkud nás pak miláči vyhnali s tím, že tam mají důležitou schůzi. Paul stále pěje v jídelně.
21:30 - Musím konstatovat, že učit se slovíčka do latiny sedíc na bedně jež vydává techno zvuky o síle 80-90 decibelů je nápad výborný. Vivat Twenty4seven.
23:35 - Heda se Zdenou vyměnily v kuchyni ubrus olešnické mléko (nemělo cenu ho utírat) za funebráckej krásně černej. Tom s kýmsi si to nenechali líbit a na dalším stole si udělali ubrus z toaletního papíru. O půl jedenácté začala mše kterou jsme v podstatě stihli. Sloužil ji ten kněz díky kterému máme čím topit a zapomněl kázání. S Hedou pětiminutový záchvat smíchu při Narodil se Kristus Pán.
Napsal mi drahoušek: "Milasku tady je bordel. Poustime vynily a kalime. Je fajn, ale mohla bys tu byt se mnou" (no není to miláček? :o)). Na to jsem odvětila: "milacku je tu bordel, uz ne takova zima a potopa jako rano. ted jsme prisli ze mse, byla tam sranda a kalime taky...akorat poustime mp3 bo nemame gramec :o)"
23:52 - Bedny jedou snad na plný výkon
00:05 - Takže jako vždy trošku vedle. Ale zatím všichni střízliví a šampus tentokrát nedělal problémy
00:23 - Dali jsme si novoroční cígo včetně nových nekuřáků a Paula a Sestry. Kluci si zazpívali "Sousedovic Toníček" a několik jejich dalších oblíbených písní.
Právě koluje "novoroční krygl" jehož obsah spočívá ve tři dny zvětralém starobrnu. Vojta oplakává litrový fernet.
01:15 - Vojta a Tom se šli v trenýrkách vyválet ve sněhu, protože prohráli v kartách.
Barunka si dala s Libourem štamprli slivovice. Půlku vyplivla a z té druhé ji pálí žáha a nemůže nic pít.
01:27 - Tak si sedím v křesílku u kamen (ostatní až na Vojtu a Toma jež se šli osprchovat sedí v zimě u stolu), popíjím si ze svého hrnku džus s peach vodkou a je mi dobře. U stolu probíhá soutěž kdo za minutu oloupe víc buráků vyhrává panák vodky. Stůl spočívá ze dvou židlí a nějaké desky, možná dveří. Hartney o mě tolik stál (jak jsem později s ostatními zjistila, nebylo to tak žhavé :o)) že za mnou přišel a udělal mi u stolu místo a přitáhnul pro mě křeslo.
02:17 - Taxem třeba zhulila pár kluků…Bour si pořád stěžuje že to s ním nic nedělá
04:20 - Na to že není večírek je docela veselo. S Hedou, Jitkou a Radkem jsme na půdě založili debatní kroužek, kde se napřed pomlouvali sourozenci a plynule se přešlo ke zvracecím historkám
05:19 - Šly jsme na záchod a skončilo to hodinovou seancí v kuchyni
05:25 - Není nad to sedět o půl šesté u kamen a poslouchat Vltavu (tu od Smetany)
Holky právě úspěšně oholily 1. nohu (Milan)
Milovaná to skladba byla násilně přerušena dunivou hnusnou hudbou (přezdívka pro techno) a následovala dlouhá debata já + Heda proti Vojtovi na téma techno a normální hudba. Hlavně že je večírek.

ÚTERÝ 1.1.
16:12 - Vojta pije víno brčkem z láhve.
Na to, že jsme šli spát v 7 (když jsme uléhaly tak nad náma stál Vojta a řval JDEME PAŘIT), tak jsme vstávali docela brzo (já kolem jedné).
Dole u kamen už byla sejšn a neustále se řešilo (už asi od 9 od rána) kdy kdo jede domů, což v podstatě není jasné pořádně doteď. Pak jsme s holkama začaly uklízet a dokonce se trošku zapojili i kluci. Nejvíce mě fascinovali Libour s Kateřinou, kteří dole i kamen řekli jo jasně, okamžitě se zvedli a odebrali se nahoru do postele, kde setrvávají doteď.
16:59 - Zařádili jsme si pořádně na Nasťu
17:53 - Odvezli repráky. Chvilka s kytarou
18:23 - Vojta našel moje protislunční brejličky které se od příjezdu schovávaly neznámo kde. Skoro můžeme vyrazit na vlak.
20:08 - STIHLI JSME VLAK!
Katka a Bour se k nám neznají, i přesto že krásně hrajeme na buben.
Zapomněli jsme na půdě bečku.
P.S.:Nechoďte do Bunkru, je to tam hnusný

PETŘIN ROZVRH DNE
7:00 umýt nádobí
7:30 vytřít podlahu v kuchyni
8:30 zametat sníh, nesmí být ani vločka
9:15 zatopit všude i na chodbě, donést dřevo, naštípat polena (pravidelně přikládat)
9:45 vydrhnout schody
10:15 zamést a utřít prach na půdě
10:30 vyleštit boty
10:45 nakrmit ptáčky, uvařit zrníčka, nedávat jim ... (sprostý slovo) :o)
11:00 zalít trávu
11:15 nákup, donést pivo
11:30 umýt auto a vyvenčit psa
11:40 osobní volno, meditace (nedělat bordel aby neprobudila ostatní)
11:50 vyprat ponožky majitelům, usušit, navonět, s láskou
12:25 zasadit švestku, zalít
13:55 udělat snídani pro pány a vůní snídaně probudit pány + tichá a líbezná píseň
14:55 přilákat na snídani
vytopit během dne všechnymístnosti na 25°C


POW: Já mám za 5 dvě, tak všichni podle mě za 7

VOJTA: Nech si narůst dlouhý vlasy, obarvi se na blond a pak něco říkej

TOM: Propan nesmrdí...butan jo.
BÁRA: Ty máš tak inteligentního a vzdělanýho bratra až žasnu
JITKA: No tak víš, on to všechno vyzkoušel

LIBOUR: Tome ty seš stejně nejlepší mařka na světě

KRAŤA: Tam je dobrý že každých dva bity na pátou je změna melodie

VOJTA: 1. stupeň ten je na to aby tě tam úplně zdeptali, ponížili a vyhodili

BLANKA: Ten sprej byl drahej na to abys ho dával na topení
KRAŤA: Tak mi máš koupit nějakej levnější plamenomet

HARTNEY: Jsem si říkal hele doutník a pak jsem zjistil že to je péro

KRAŤA: Já bych napsal že dnešní motto je let's fuck together

HARTNEY: Jestli mi tam bude zima tak jdu zpátky

KRAŤA: Jako z lingvistického hlediska to byl chudý dialog

TOM: Paul haben wir rauchpauze?
PAUL: Nein, wir haben kein rauchpauze
TOM: Warum?
PAUL: Wir haben die warmpauze

KATKA: Jak vypadá žirafátko?
HEDA, BÁRA: Jako malá žirafa
KATKA: Ale jak je velký? Třeba jako Vojta?

VOJTA: Hej stává se vám že se vám chce spát na jedno voko?


back