MANÉVRY - LIPNICE NAD SÁZAVOU

(letní prázdniny 7.7. - 14.7. 2002)

NEDĚLE 7.7.
14:14 - Můj slavný výjezd začal tak, že jsem najela na ostrý rantl a prorazila kolo. Takže teď už asi 2 hodiny sedíme na Kolišti naproti edisonu, mlátíme do pneumatiky a chodíme k dědovi do autoservisu asi 200 metrů odtud, který pořád říká že nám s tím nepomůže a nic neví.
Momentálně čekáme až přijedou Behringerovi, pan Vyvozil a Veroničin táta. Jinak nám už s tím pomáhalo 5 ukrajinců a 1 brňák, a ještě jsem volal Radkovi (je v Tišnově, vrátí se večer), tátovi (je pryč), Pawoukovi (nic neví) a Marcele (Jirka v autě nic nemá).
15:29 - Frčíme po dálnici. Přijeli Veroničini rodiče a pan Vyvozil. Zrovna když se mu podařilo to kolo sundat, tak u nás zastavili Behringerovi :)
19:40 - Sedím u lomu číslo 5, mhouřím očka a koukám na kluky jak se koupou. Do Lipnice příjezd kolem páté, VšV si z radosti nad tím dal páté pivo.

PONDĚLÍ 8.7.
9:12 - Už asi půl hodiny sedíme před barákem a čekáme na VšV. Včera jsme obhlídli dva lomy, vypadá to tam docela nadějně, ale je to daleko :(. Taky jsme jeli pro kola na nádraží. Je to docela veselé řídit auto kde sedí kromě mě pět informatiků. Ještě veselejší je, jet v autě za 2 ciklistama rychlostí 15km/h a svítit jim na cestu.
14:46 - Odvážila jsem se vlézd do vody v lomu. To ale není všechno, já jsem sem přijela na kole! Jsem docela zvědavá jak vylezem nahoru.
Dopoledne nás VšV přiměl kreslit hrad. Musím přiznat, že středověké záchody nám daly pěkně zabrat.
16:16 - Sotva jsme se dovlekli domů, VšV nás zase nahnal do kreslení. Musela jsem jít do obchůdku a koupit si za odměnu zmrzlinu.
20:40 - Teďka mě teda páni informatici slušně vytočili. Že nekouří, to beru. Že jim to vadí taky. Ale dá se to říct mile s úsměvem a taky hned po tom půl hodiny nekecat o tom, proč pít radši pivo než nealko.
Šly jsme si s Jankou číst na hradby.

ÚTERÝ 9.7.
13:23 - Zas jsem musela malovat hrad. Dalo mi docela práce najít místo odkud by se to dalo, vypadalo to dobře a dalo se tam sedět. Jenže když sjem se pohodlně usadila, přijel nějakej cajzl (myslím jako CAJZL, jeho SPZ začínala na A) a zaparkoval na trávníku přímo přede mnou (kde jestli něco není, tak to je parkoviště) a ještě mě seřval že tam sedím. Je fakt že jsem u toho kreslení moc dlouho nevydržela a musela se uklidnit a odreagovat četbou Fulghuma.
V kuchyni je největší koncentrace lidu za celý den, neboť je přestávka, a ještě do toho přišel Pepa. Vaříme špagety a vůbec se nechce začít vařit voda. Taky psal táta, že by chtěl něco z auta (už vím jak vypadá sklotextil) a že si pro to přijede.
Pepa si zapílil v kuchyni cigáro. To je satisfakce! :) Škoda že tu není Pecha...že tam nemám co.
13:59 - Klasika, ve 2 sraz pod hradem a VšV obědvá. Martin umýval nádobí a šlo mu to moc pěkně od ruky. Všichni se mě furt ptají na canc :(
14:40 - Připlahočili jsme se na hrad a ve zbrojnici děláme frotáže jakéhosi nápisu jenž hlásá, že kdo se dotkne kříže pod ním, ten do roka umře. máme blbý kartáč a první papír se roztrhl, tak čekáme až uschne druhý. Co se některých lidí týče, tak kdyby drželi hubu a nebylo je vidět, vůbec nic by se nestalo.
21:41 - Když se člověk vrátí z lomu, tak je tak schvácenej, že by bylo nejlepší se jít znova vykoupat. Tak jsme zneužili Pepovu sprchu a aspoň se koukli na Janu Hlaváčovou.
Obávám se, že půl balíčku toastových chleba je málo. VšV a spol zase sedí u sudu. Myslím, že si jdu číst Fulghuma.

STŘEDA 10.7.
9:09 - Eva s Martinou šli spát na hrad, tak jsem se aspoň na noc přestěhovala na svou postel. V obchodě došlo mlíko! :((
11:47 - Z Lipnice se jede kterýmkoliv směrem na kole moc dobře. Nejinak to je i na Ledeč. V Dolním městě jsme s Pechou udělali výměnu důvěry - já mu svěřila mou kreditku s PINem a on mě svůj foťák. Kluci s VšV a Inou pak vyrazili do Světlé a my zbytek nabrali směr hřbitov - Loukov, asi 2 kiláky...ehm...napředjsme jeli moc rovně (asi kilák do kopce). Tak jsme se vrátili a odbočili doleva. Po kilometr (do kopce) jsme se vraceli a po dalším kiláku na druhou stranu (do kopce) jsme dorazili, hurá, ke hřbitovu. Jsem zvědavá co tu budem fortážovat, bo nejstarší náhrobek je asi tak z roku 1920. Jdem na třešně.
16:00 - Janka, Market, Fero a já sedíme U sudu a už asi čtvrt hodiny popadáme dech. Od hřbitova jsme vyrazili bleskem jako první, já špatně neodbočila a ušetřili jsme si asi dva kiláky. Jak je z Lipnice všecko z kopce, tak odevšad je to do Lipnice do kopce. Musím si jít koupit za odměnu něco dobrýho.
19:26 - Jely jsme se s Jankou vykoupat k rybníku co je někde hluboko pod námi, ale stejně to i přes tu zpáteční cestu bylo fajn.
21:20 - Venku zataženo, vítr, blesky a nám nejde elektrika. Aspoň jsme se s Jankou osprchovaly a umyly si vlasy. Ze čtení na hradbách zas nic nebylo, bo Janka u Pepy zapomněla hřeben, pak zjistila že nechala v zámku klíč a když se vrátila s klíčem a bez hřebenu, tak přišel velký vítr z hor. Ach jo.

ČTVRTEK 11.7.
9:23 - Nenávidám vstávání! Ještě k tomu mi vyprodali toustovej chleba, takže jsem musela vzít za vděk pletýnkama. Nicméně jsem se rozšoupla a koupila si Gervais a tři obrrajčata. Elektrika furt nejede :) Venku je celkem škaredě. Market zauvažovala nad tím, jak budem stínovat, kdž je zataženo.10:52 - Venku prší. Asi půjdem spát...
22:24 - Sedíme s Jankou, Market a Pepou sedíme U Haška a jdem si dát utopence. Pozitivní je, že tady maj čaj jahody se šlehačkou, tak aspoň fetuju tu vůni.
13:25 - Venku vysvitlo slunko. Ach jo :( To by člověk nevěři, jak ho příprava a konzumace jídla může unavit.
Teď tu máme psa. Asi přišel pro jídlo. A nezklamal se; sedí u Méďovců a čeká až zas něco dostane. Já chci aby bylo škaredě!
19:32 - Zas sedíme s Jankou na hradbách :)
Ve dvě jsme zas museli vylézt na hrad. Jestli něco neumím a nemám ráda, tak to je stínování. S Martinem jsme seděli naproti v sobě v kapli a kreslili to, na čem seděl ten druhej. Bylo to docela fajn, veselo bylo, když tam občas přišla prohlídka.
Konečně jsem se zbavila buchet!
Večer jdem do kina, tak jsem docela zvědavá a doufám že nezmrznu. Mimochodem, už nám jede elektrika.
0:37 - Největší nadávka ze všech (větší dokonce než plantážník) je hulvát.
Film byl docela veselý, dokonce jsem ho přežila i aniž bych se zabalila do deky. Martin s Pechou šli zas k Sudu a sčuchli se tam s alternativcama.

PÁTEK 12.7.
9:40 - VšV je skvělý organizátor. Každý večer nadhodí že se vstává v 8, ne-li dřív a vždycky je ready nejdřív o půl desáté, občas i později. V obchodě byla nehorázná fronta, a já utratila 30 kaček za nic. Zas jdem kreslit na hrad.
Venku je evidentně škared a sem tam i prší, a tak se VšV rozhodl, že počká, jak to s tím počasím dopadne.
11:25 - Tak jsme šli stínovat. Ach jo. Oskar se trošku umoudřil a občas vylezl, tak sem tam bylo i co kreslit. Martin je drzej jak lázeňská veverka a obkreslil si z mýho vobrázku okýnko na středověkým záchodě, čímž mu dodal šmrnc a můj obrázek přestal být originální.
12:58 - Jdem na hrad. To je zajímavé, že čím víc jde člověk od Klauniky do kopce, tím horší má signál...
15:44 - Táta mi odveze auto! Musela jsem si na uklidnění jít koupit něco dobrýho do obchodu. Taky jsem se přemohla a vylezla na skálu ke kapličce. VšV a spol jdou cosi dělat na hřbitov (nejspíš frotážovat a kreslit stromy). Teď se vrátili z obchodu, kde si koupili několik litrů nekvalitního vína. Jsem zvědavá, jak nám z toho bude špatně.
16:38 - Šli jsme na hřbitov kreslit stromy. Volala mi Katř, co si má koupit za mobil. Táta nikde.
19:28 - Máme 2 poškrábané pánve a 2 litry těsta na palačinky. Se slovenkama, Jankou a Ferem jsme byli na mši a jedna místní slečna tam nádherně zpívala Ave Maria. Táta ještě nevyjel z Brna. Market s Františkem šli k Pepovi půjčit pánev. Jsem zvědavá jak to dopadne.
21:07 - Sedíme s Martinem Suchánkem v čekárně na rentgen v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Zatímco holky se patlaly doma s palačinkama (padly tři pánve, a pak Zuzka půjčila takovou pěknou novou modrou od sousedů...Martina Martínkovi jednu pak přinesla k autu, kdyby se náhodou nevrátil :)), tak Marťas slítl z kola a narazil si klíčovou kost. Když jsem pro něj přijela do lesa, tak se tvářil celkem živě, a pak ještě se mnou a s Františkem lítal po vesnici a sháněl doktora. Taxme tady no...
22:06 - Zlomená klíční kost. Nechali nám nějaký palačinky. Hurá!

JÁ NECHCI JET DOMŮ FAVORITEM!
21:31 - Cesta zpět na rentgen a zas zpátky na další srovnávání...
0:14 - Nechali nám 8 palačinek.
Cesta favoritem byla veselá. Na začátku půlhodinové bloudění po Havl. Brodě než jsem se ho naučila řídit, a pak policejní kontrola na začátku Lipnice, kdy jsem u sebe samozřejmě neměla techničák...skoro všichni už spí, jdu se mrknout k Sudu.

SOBOTA 13.7.
10:12 - Do čtvrt nna 4 jsme se děli u sudu.
Jsme dead.
Musím jít malovat
Asi umřu.
11:21 - Sedíme na hřbitově a VšV maluje tuší náhrobky. Furt se mi chce strašně spát.
15:22 - Venku prší. Mám namalovanou zahrádku, kříž a hrad. Nif mof.
Je tu v Lipnici hafo lidí a moc se mi to nelíbí.
20:50 - Barunka se prospala a bylo to celkem fajn. Předtím na chodbě voněly špekáčky. Teď to tam nechutně smrdí.
Užíváme si večerní siestu před baráčkem a smějeme se opilým kolemjdoucím, Pecha všechno fotí a Market se rozhodla udělat svařák a obávám se, že to dopadne jak ty palačinky, bo se pořád chodí ptát, jak se to dělá.
Ina teď našla úplný poklad, a to, fotku Pepíčka s Bolkem Polívkou.
21:19 - Přesunuli jsme se na druhou stranu ulice. V křesílku z Inina pokoje se sedí moc dobře :) Zrovna nám hraje David Kraus Zuzanu.
21:49 - Béďovi se povedlo na třetí pokus otevřít mi víno. Martin o něj nějak pořád nejeví zájem :) Docent mě přikryl dekou. Máme šanci že začne hrát Mňága. Starosta nám zhasl pouliční osvětlení a mě lustr.
22:33 - Stále sedíme pod hradem, popíjíme vínko, je tu teplo, hraje nám naživo Mňága...no můžem se mít líp? :)
23:02 - VšV furt chce fotit nějaký baby co kolem choděj. Vždycky je znaleckým okem zhodnotí a pak nadnese do éteru (směr Pecha) "to chce fotku".
0:02 - Furt tady. Lidi se tváří nějak mrtvě a Pecha furt fotí.
1:30 - Docent s Pechou a Martinem hledají pro Inu vhodného ženicha
. 3:25 - Taxme si hromadně i s docentem zatancovali na nejspíš místní kapelu Moped. Bylo to docela veselé, nebýt několika pádů na zem, kdy mě Peťánek nutil s ním tancovat a držet ho při záklonu.

NEDĚLE 14.7.
9:15 - Musím konstatovat, že to je pěkně hnusný se probudit brzo, když člověk nemusí vstávat. Janka a Market se balí, a já jsem docela zvědavá, jak se ty všechny věci vejdou do našich krosen.
13:37 - Skoro všichi už jsou fuč. Janu s Market a Martinem jsem prošvihla v kostele a druhýho Martina v hospodě. Před chvílí odjeli Méďovci s Krokodýlem. Fero s Martinou odvezli kola, a prý se vrátí stopem :)
Otec furt nic.
15:15 - Táta teď vyrazil z Berlína. Prý tu budou za 5 nebo 6 hodin. Jsem zvědavá jak to dopadne. Veru jede vlakem a Martina o tom neví.
19:07 - Byli jsme na třešních a koupat se v nudalomu. Mám hlad a o tátovi ani zmínka. A to mám ještě večer jet ke kmotrovi. Ach jo.
1:03 - To zas bude na co vzpomínat...:o//
Táta měl celou dobu vypnutý telefon.
O půl 9 jsme se s Pechou odebrali k Sudu, kde si k nám přisedl Pepa a zas hovořil o mém rezavém autě.
O půl 10 jsme se odebrali zjistit z mapy kudy do Brna (na favoritu není dálniční známka). Pak jsme rozložili moje kolo, zjistili, že se do auta nevleze a zas ho dali dohromady. Petr řek, že ho odveze do Světlé na vlak. Nakonec si ho tam Monika nechala, že mi ho snad v úterý odvezou autem. Doufám.
Vyrazili jsme.
V Humpolci byla veselá scénk a na benzínce a koupili jsme si 10ti denní dálniční známku. Říkali jsme si s Pechou, že bychom sebou mohli lidi brát za úplatu na výlety ať se taky trochu pobaví.
V 11 volal táta a řek, že teprv přijeli do Čech. Domů jsem dorazila po půlnoci.
S tím favoritem už NIKAM nejedu!


DOCENT: Tři sestry mají dobrý logo...já sem řekl LOGO!!!

FRANTIŠEK: Ta kaplička, to je největší průser tohohle města

PECHA: Bejt chlap, to má spoustu dalších výhod. Akorát pak nastane problém když ti zkříží cestu nějaká ženská. To pak všechny výhody padaj.

FRANTIŠEK: Vy jste tak shnilé, vy chcete všecko, ale nic pro to neděláte
MARTINA: Děláme, však jsme prosily.

MARTIN: Já jsem aspoň během tý vejšky pochopil, že kdykoliv je třeba, umět vyvolat lítost.


back