KRHOV

(silvestr 30.12. 1999 - 1.1. 2000)

ČTVRTEK 30.12. 1999
Tento výlet jsme úspěšně začali tím, že jsme se načerno svezli až do Morvských Budějovic. Když náš autobus vjížděl na nádraží, kdosi vzadu se zeptal kde to jsme a my svorně odpověděli "v Moravských Budějovicích" a Tom dodal "a taková velká cedule tam byla".
Poté jsme vyslali Petru zeptat se řidiče kdy máme vystupovat. Ten si stoupl, vyčítavě se na nás zadíval a pronesl, že jedeme už 20 kilometrů načeno a kdyby přišel revizor, tak platíme 500 korun pokuty a jak to, že jsme nevystoupili. My na to, že jsme nevěděli že je to ono, a zezadu autobusu se ozvalo "a taková velká cedule tam byla".
V čekárně jsme si tedy počkali na zpáteční autobus, zaplatili lístky do Hrotovic a vystoupili už v Krhově. Zatímco Petra marně bušila na dveře fary [pak nám přišla oznámit, že paní Anděla Kainová není doma] mě Libour stačil napřed hodit do sněhu, a pak vést proti Tomovi a Powovi koulovačku a mě si vzít za štít. Potom kdosi "spadl" na zem a už byla na světě klouzačka. No a pak přišla Petra s paní Abrahámovou.
Pak už jsme se jakž takž adaptovali: kluci donesli dřevo, pitnou vodu a upilovali řetěz, abychom se dostali do prvního patra; holky zatopily a já zametla a omlátila schody od ledu.
Pak se v podstatě nic nedělo a někdy kolem čtvrté odpoledne jsme se s Libourem vydali do Račic zjistit, kdy nám jede autobus zpátky. Nikde žádná cedule, a tak nakonec, zatímco Libour se bavil s nějakou černou kočkou, jsem se šla zeptat a má snaha byla korunována úspěchem.
Po návratu nebylo na faře teplo, jak jsem Libourovi slibovala, nýbrž zima a tma. Byly dvě možnosti. No, tři. Buď bude tma, nebo bude u vypínače pořád někdo stát a držet ho na "světlo", ne a nebo se bude svítit nonstop a nepůjde to už nikdy zhasnout. Nakonec jsme si vybrali třetí možnost. Mezitím jsme se s Libourem lechtali a převelice se bavili. Pak se uvařila [ohřála] zabijačková polívka a v momentě když jsem měla modlitbu a říkala že doufáme že přijede i Vojta, Vojta zabušil na dveře. Tak jsme se najedli v plném počtu, pak si dali špagety a Libour si mě vybral na umývání nádobí. To znamenalo, že jsme si sedli ke kamnům a řekli, že to umejem až nám donesou vodu. Asi za deset minut se objevili Pow s Tomem a táhli tři obrovské hrnce plné sněhu. Než se to všechno rozpustilo, stihli jsme s Libourem ještě jednu menší rvačku. Nádobí nakonec zbylo na mě, protože ve finále se Libour s Tomem a Powem odebrali do vedlejšího pokoje a zatopili v kachlových kamnech.
S Vojtou jsme pak nahoře provedli pokus přestěhovat postele blíž ke kamnům, což se nám po menším incidentu, kdy se zbořila Vojtova postel, povedlo.

PÁTEK 31.12. 1999
Ráno jsem se přinutila vstát asi o půl jedenácté. Šla jsem se mrknout do kuchyně a pak se v podstatě ohřát na zahradu. Poté jsem se uvelebila u nás v pokoji, kde Vojta s Petrou zatopili a pokoušela se psát do Cancu a Vojta si hrál se psionem. Pak jsem se na chvilku prospala a následovala další rvačka s Libourem. Tu zakončil tím, že mi sebral prsten. Pak jsme si ovšem vzpomněli, že by mohlo být jídlo, tudíž jsme se odebrali dolů, přinesli uhlí; no a pak nás zavřeli do sklepa. Musím říct, že je opravdu romantické trávit poslední hodiny posledního roku s číslem 1 na začátku zavřená ve studeném sklepě kde táhne.
K večeři jsme měli smažený sýr s bramborama, a to hlavně díky tomu, že se někdo obětoval a vyžebral strouhanku. Teď si pěkně sedím v křesílku, nohy na kamnech, za mnou leží Libourek a je nám fajn.
Právě do naší vyhřáté poklidné místnosti vrazil Pow a začal zpovídat Liboura stylem "Haleluja, Ježíš tě vidí! Co to bylo za ty porno stránky? Jakej to byl server?". Po desáté jsme se s Libourem vyhecovali, pořádně se vyzbrojili a vyrazili do sněhu. Později se přidali i ostatní, až na Toma a na Vojtu, kteří spali a nabírali síly na později. Když už jsme byli všichni pořádně mokří, zaveleli jsme s Bourem ústup do baráku a jali se sušit si věci. Takže teď v podstatě idylka. Sedoleh na postýlce pod dekou a za půl hoďky novej rok.
Zhruba tak za pět minut novej rok jsme se jakž takž zbrchali a jakž takž se sešli v tom pokoji s kachlovýma kamnama. Ovšem vzhledem k tomu, že každému šly hodinky jinak, se na přesnost nijak moc netrpělo. No, tak se bouchlo šampusem a o půl jedné se šlo ven bouchnout petardama. Dalo by se říct, že jsme udržovali vesnici na úrovni, protože jsme byli téměř jediní, kdo něco podnikal.

SOBOTA 1.1. 2000
0:43 - Tak tu máme novej rok a dvojku na začátku. Úspěšně jsme bouchli dva sekty a polili gobelínový ubrus a o půl jedné se vydali bouchat petardy. Nutno říct, že Krhov je spíše televizní vesnice...

P.S. Nikdy předtím a nikdy potom jsem nezažila, že by se mi při umývání podlahy měnila voda pod rukama na led.
Paní Anděla Kainová nás v pátek odpoledne pozvala na návštěvu a tak jsme viděli kousek Mrazíka.
Kluci již ve čtvrtek uspořádail sbírku veškerého alkoholu, umístili ho do skříně mezi slavnostní ornáty a celý pátek chodili upíjet.
Rušnou silvestrovskou noc nepřežil jeden farní polštář, který musel být při úklidu spálen.


TOM: A taková velká cedule tam byla...

LIBOUR: Ten trapas to mně nevadí. Mně vadí že jsme dvacet kilometrů ze souřadnic

BÁRA: Jo kdyby ještě jela Gottfriedka, tak to by bylo dokonalý.
LIBOUR: Počkej až přijede Vojta, to si myslíš že by jel sám?

LIBOUR: Hej Petro, ale půlvteřinový spoždění...

VOJTA: Báro, uvědom si, že je ti osmnáct a že už jsi dospělá!

LIBOUR: Tak pojď, Bára bude mít sníh aji...aji za bolerkem

POW: Právě jsem si vzpomněl! Ty používáš produkty Microsoft. Ty používáš Microsoft Internet Explorer, MS Outlook, MS Word, ... Ty používáš tůt Internet Explorer, tůt Outlook, ...
LIBOUR: Ano
POW:Ty už se na meteorit nedostaneš

POW: Víte jak poznáte Vojtěcha že je opilej? Že začne mluvit sprostě
VOJTA: Protože se cítím jak ve škole

SESTRA: Tome kolikrát mě vidíš?
TOM: Jednou
POW: On totiž tuší že je to jeho sestra a že dvě nechal doma

POW: Ten fernet je ňákej podvod. Jsem vypil ina čtyry sklinky a mám iba dobrou náladu

VOJTA: Když je někdo pod vlivem alkoholu, tak se nejvíc projevuje jeho přirozenost.

POW: Hele já mám pětku z matiky. Chápeš to?

VOJTA: Až příště budem chlastat s Tomášem, tak Tomášovi dáme umělohmotnej kelímek.

POW: Přece jenom když se vybliješ na Bára tak máš jistotu, že to po sobě uklidí.

SESTRA: Seš jak prase. Nemůžeš jít ani do kostela!

LIBOUR: Ježiš já sem tam nechal mobila. Voni mě ho ještě poblijou.

POW: Aj já se částečně motám.

POW: Až zruší ten celibát tak možná bych šel na kněze.

POW: Dám si jenom...to je málo...jenom...to je málo...to je jedno, stejně to vidím čtyrikrát.

POW: Eště že tam není alkoholgraf.

POW: Kdybych náhodou, čírou náhodou zvracel...protože já jsem absolutně nezvracecí typ.

BÁRA: Vojto, dneska ráno příjde kněz.
VOJTA: Jo? Haleluja, tak mu požehnáme

VOJTA: Právě vyzvracel tu sušenou švestku. Kdyby ji ti kokoti nesušili a radši z toho udělali slivovici, tak by se nepozvracel

KRAŤA: Ježišmarja! Vy ste vožrali bratra! Děte do pytle haleluja!

LIBOUR: Pow?
POW S HLAVOU V KÝBLU: Příjem
LIBOUR: Chceš se projít?
POW: Ne
LIBOUR: Budeš blít?
POW: Právě o tom uvažuju

VOJTA: To je fakt krize aby se tady vožralej staral vo vožralý

POW: Má víra je pevná a neotřesitelná
TOM: Haleluja

LIBOUR: Co jí mám udělat?
KRATA: Zkus dítě

TOM: Jé, kdo to tady pozvracel?
KRATA: Těžko říct
TOM: Byl jsem mezi nima?

ŠPÁČA: Hej von mě říkal že sem se posral a já sem byl jenom v podvlíkačkách. A na zadku sem měl takový hnědý kolečko . A doma sem si k tomu čuchnul a víte co to bylo vole? Plnotučná hořčica.

ŠPÁČA: Bych mu uříznul nohy a přední běhy... z něho by nebyl dobrej had vole. Představ si to to tělo, ta hlava a ten vocas k tomu...

ŠPÁČA: Mám ty trenky vole, ve kterých sem málem vyhrál soutěž o Monicu Lewinskou. Ale já sem to teoreticky vyhrál, protože sem neměl ani ponožky


back