BRANNÁ

(19.2. - 26.2. 2005)

SOBOTA 19.2.
11:49 - V 10:00 jsem si posunula budík na 10:30.
V 10:03 volal Martin, že v 11 je odjezd ze Slatiny.
V 11:00 volal Martin, že odjezd ze Slatiny se posouvá na po 11:30, neboť Hanku máme vyzvednout nejdříve ve 12:00.
V 11:37 jsem volala Martinovi jestli už nestojí u nás před domem. Marťas si doma stříhal nehty a tvářil se bohorovně.
15:09 - Nakoupili jsme tolik jídla, že nemáme kde sedět.
15:16 - ...a my již vyrážíme z Brna!
19:30 - ...a už jdeme na svah!
22:19 - Nezlomila jsem si lyži, nezlomila jsem si nohu, ztratila jsem permanentku. Po 2. jízdě.
Marťas se obětoval a zakoupil přípravek proti chrápání. Teď čte co má a nemá dělat a vypadá to, že radši bude spát jinde.
23:34 - K večeři byly výborné hamburgery. Jdem se koukat na Snouborďáky a Marťas dělá dusno.
01:28 - Půl druhé a my se již ukládáme k spánku a jsme zvědaví, jak to dopadne zítra s kostelem o půl 8.
01:43 - Pod Mazlikem Katkou spadla postel a Mazlik Marťas nemůže najít protichrap.

NEDĚLE 20.2.
12:11 - Tak kostel jsme nezvládli, důchodcovský odchod na svah v 10 hodin taky ne. Zato jsme se příjemně vyspinkali. Martin nás připravuje na posměch ostatního obyvatelstva fary až dorazíme na svah.
12:57 - Mazlik Martin prosazuje revoluční myšlenku jít lyžovat za světla.
13:27 - Mazlik Marťas chce jet autem.
(Pro neznalé, svah se vyskytuje asi tak půl kilometru od místa našeho dočasného bydliště)
16:57 - Dneska jsem si nezlomila ani lyži, ani nohu, ani jsem neztratila permanentku. Měla bych začít dělat něco do školy :(
21:30 - Mazlik Marťas je marod, tak jdeme s ostatnima Mazlikama do hospody.
Náš výlet za Superstár se nesetkal s úspěchem. V jedné hospodě je pro veřejnost zavřeno, v druhé pouštěj Mazliky Snouborďáky a ve třetí jsou intelektuálové a mají puštěnou ČT2.
Jsme intelektuálky.
22:20 - Mazlik Marťas se jako zázrakem uzdravil. Machruje před Mazlikama Katkou a Hedou s Pánem prstenů na noťasu
Ráno razíme s Mazlikem Hankou na běžky a prý nám u lanovky řeknou kam. Mazlik Hanka chce vyrazit už v 11. Chacha...
01:39 - Dnes bylo na řadě promítání Sněženek a machrů, Sexu ve městě a Přátel. Mazlik Heda je na Mazlika Marťase naštvaná, protože se mu smála jak si čistil zuby, a tak už Mazlik Marťas nemá žádnou kamarádku.
ČTVRT NA 4 - Vzdávám ucpávky do uší. Jdu si pro walkmana.

PONDĚLÍ 21.2.
12:00 - Poledne a my již snídáme. Plánovaný odjezd v 11 nám nějak nevyšel, páč jsem díky Martťasovu chrápání usnula až v 5 ráno.
Hanka někde vyštrachala mapu s běžeckýma trasama.
Lanovka na Ramozvé do středy nejde, Marťas o sobě tvrdí jak je strašně nemocnej a Heda furt otravuje se sáňkama.
12:36 - Už skoro razíme. Musím mít na každé noze jinou ponožku aby mi levá bota nebyla malá nebo pravá bota velká.
16:55 - Kdyby moje pravá noha byla menší než je, tak by to běžkování bylo moc fajn, protože by mě nezačala tlačit bota. Různými smyčkami jsme se doplazily (já)/doběhly (Hanka) na Kronfelzov, kde není ani jedna hospoda! Každopádně před čtvrtou už jsme byly na faře.
Důchodci mi nabídli špagety s omáčkou s rybičkama, o kterých mi předtím nějak zapomněli říct.
22:40 - Byli jsme sáňkovat. Našli jsme supr sáňkařskou dráhu kolem fary, ale jezdily tam auta. Je zajímavé, že za celý den na svahu jsme nebyli tak mokří jako za půl hodiny sáňkování.
00:55 - Po domluvě jsme se vydali dolů vařit svařák a při té příležitosti taky pár toustíků. Důchodci ještě nespí, ale řeší interrupci a bourání aut.

ÚTERÝ 22.2.
15:03 - Máme po brunchi a už jsme s holkama byly i v obchodě. Cukrárna je zavřená :(
Shodli jsme se na tom, že pojedeme na výlet do Velké Moravy a tak všichni leží na posteli a čtou si.
15:45 - Marťas nám dočetl knížku "ať nám prsa narostou" a můžeme vyjet.
18:48 - Tak jsme se vrátili z obhlídky fary ve Velké Moravě a obávám se, že už ji někdo spravuje. Tak jdem vařit kuřecí prsa se sejrem, broskví a rýží.
20:30 - Musím se pochválit. Nejenže jsem báječně uvařila, ale taky jsem byla na 2. místě v Carcasonne.
23:32 - Prohrála jsem v pingpongu. Ale za to na rozdíl od vítěze umím dávat podání do kříže.
01:03 - Byly jsme se s holkama podívat do hospody. Na zpáteční cestě jsme mě a Katku hodily 2x do sněhu, zato Hedu jen jednou. Zítra musí být učitěno spravedlnosti zadost a na pomoc si berem Marťase.
Začíná mě bolet v krku a taky jsem zvědavá jestli se nám podaří vstát v těch 11 jak si pořád slibujeme.
02:00 - Sprcha! Zase se cítím a vypadám jako člověk. A ještě k tomu jsem vyhrála nad Katkou v Člověče nezlob se. Jo a taky zpráva dne. Kalorína už volá na jejich psa Mazliku.

STŘEDA 23.2.
11:14 - Kupodivu jsme všichni vzhůru, akorát Marťas nechce pořád vylézt z postele. Venku sněží a je mlha.
12:35 - Kdyby Marťas vylezl ze spacáku o půl hodiny dřív a všechno mu netrvalo dýl jak dítěti v jeslích, tak bychom už možná byli na půl cesty ke Kralickýmu sněžníku.
17:39 - To zas byla akce...Již ve čtvrt na tři jsme si koupili permanentky a když jsem poprvé vyjela až nahoru, byla jsem ráda že je taková mlha že není vidět dolů, páč bych asi blinkala. Nicméně v záchvatu akčnosti jsem se v rámci poslední jízdy odvážila nahoru znovu a dolů tentokrát po černé sjezdovce (později mi řekli že je to nejprudší čená u nás) a naštěstí byla zase taková mlha že nebylo vidět dál než 10 metrů, jelikož jinak bych si asi musela zavolat záchranný vrtulník abych tam nemusela zůstat.
02:00 - Katastrofální večer nakonec dopadl docela vesele. Po příchodu z hospody jsme s holkama a Lukášem postavili před dveře od fary sněhuláka, který sice vůbec nevypadal jako sněhulák, protože byl celý z ledu a nedržel tvar. A taky jsme si zařádili na sáňkách. Heda byla skoro furt poslední. Asi proto, že nemá řidičák.

ČTVRTEK 24.2.
12:43 - Katku bolí záda, Hedu bolí krk a mě bolí ruka. Venku je zase mlha a zase sněží. Zajímalo by mě, jestli vůbec letos uvidíme Červenohorské sedlo, nebo aspoň Ramzovou.
14:30 - Razíme s holkama lyžovat. Marťas se s náma furt nebaví a tak se ho ani nemůžeme zeptat, jestli chce jít taky.
19:18 - Martin se mnou furt nemluví a ztratila jsem peněženku.
22:40 - Marťas s náma už mluví a nutí nás soutežit kdo s pomocí psa vyžebrá po obyvatelích fary nejvíc peněz. Inspirací k vynalezení této bezvadné hry mu byla moje ztáta peněženky.
Když už jsme u toho, přišla jsem na to, že ve ztracené peněžence byla mimo peněz a vizitek taky moje občanka.
01:58 - Nalezen hadr co býval mou peněženkou. Sice bez peněz, ale zato s občankou, kopií mého pasu a s účtenkama: 11 jsme se, tentokrát i s Marťasem, vydali do hospody, kde bylo sice plno v zóně kuřácké, ale v zóně nekuřácké byl volný stůl a taky lidi od vleku, zvěstovatelé to dobrých zpráv.

PÁTEK 25.2.
09:35 - Akce Ramzová posunuta o hodinu později.
10:54 - Již mám vyčištěné zuby
Nadnesla jsem návrh, že kdybychom šly na snídani v oblečení na svah, uštřily bychom asi tak hodinu času. Marťas k tomu dodal, že 2 hodiny bychom ušetřily, kdybychm v tom šly i spát. Možná bylo lepší když nemluvil. 17:09 - Marťásek byl tak moc hodný, že nás odvezl i přivezl na Ramzovou, takže jsme mohly 3 a půl hoďky nerušeně brázdit svah. Bylo tam hafo lidí a úplně ze všeho nejvíc Poláků. Heda má nohy jeden velký modrák, já mám jen domlácená lýtka a polozlomený prsteníček na levé ruce.
18:53 - Důchodci uvařili moc kuřete na paprice, takže guláš a hamburgery furt trčej v ledničce. Jsme groggy a bolí mě prst.
22:22 - Důchodci s potomstvem v kuchyni hrajou a pějí pobožné a jiné písně. Marťas se zase chlubí noťasem a pouští holkám SouthParkského Pána prstenů. Já vařím kakao a vytvářím pohodovou atmosféru, které je vzhledem k pubertálnímu věku potomstva třeba.
23:02 - Mládež i přes pohrůžky utekla, ale zato přišli Mazlici a Marťas dobrovolně hraje na kytaru a zpívá chraplavým chlasem náboženské písně.
23:30 - Marťas podlehl mému naléhání a konečně mi po 7 letech zahrál Básníka. Hodno zápisu.

SOBOTA 26.2.
11:20 - Taková brzká hodina a my už máme sbaleno a uklizeno, a už asi tak půl hodiny řešíme kdo si odveze jaké jídlo. Máme problém, jak mezi 4 lidi rozdělit 3 konzervy a 1 balík mraženého kuřecího masa.
11:34 - Problém vyřešen zábavnou tombolou.
12:05 - Jakto, že Kateřina s Hedou si odvážejí 2 masové konzervy, kuřecí maso, 2 kila brambor, rejži a podobné věci a já s Marťasem 2 polívky v sáčku, paličku česneku či zbytek sladké červené papriky?


back